תחומי עיסוק

דיני משפחה

המשרד מתמחה בכל תחומי המעמד האישי לרבות הליך הגירושין, מזונות ילדים, משמורת והסדרי ראיה, תחום האבהות, אימוץ ילדים, עריכת הסכמים משפחתיים, כדוגמת הסכם ממון, ירושות, צוואות ועריכת גישור משפחתי. תחום דיני המשפחה הינו תחום סבוך ורגיש ולא רק בשל המטרייה המשפטית האופפת אותו אלא אף לאור העובדה, כי המדובר בתא משפחתי, דבר הדורש מעורך הדין לפעול תוך רגישות אדירה, סובלנות ואמפתיה רבה. על עורך הדין בתחום המעמד האישי להביא בחשבון את כל הנפשות הקיימות במקרה הספציפי, להיות קשוב לכל צרכי לקוחותיו ולנסות ולחתור לתוצאה הטובה ביותר, חרף הקשיים הרבים שניצבים לפניו.

 

גישור משפחתי

המשרד מתמחה בתחום הגישור המשפחתי ומאמין בדרך גישור כמענה אידיאלי לסכסוך הצדדים. למשרד ניסיון רב בתחום הגישור המשפחתי ורשם לו הישגים מרשימים בתחום, לרבות הישגים משמעותיים בגישורים מורכבים וסבוכים. ללא עוררין הליך הגישור המשפחתי מהווה את דרך המלך ביישוב סכסוכים ומשרדינו אכן מאמין כי בהליך זה הסיכויים להשגת תוצאות טובות יותר משמעותית, עבור כל הצדדים, גבוהים מהתוצאות שישיגו הצדדים לאחר מאבקים משפטיים ארוכים ומתישים. ההליך מתבצע תוך הקשבה לצדדים, מתן מענה לבקשותיהם ורצונותיהם והקפדה מתמדת על שימור זכויותיהם והאינטרסים של כל צד.

 

גירושין

פירוקו של תא משפחתי הינו הליך מורכב הן מבחינה רגשית והן מבחינה כלכלית ופרקטית, כל צעד שנעשה הינו בעל משמעות עצומה עבור הצדדים שמתיידנים ומשפיע גם על צדדים נוספים שאותם יש להביא בחשבון. הליך הגישורין כולל בחובו בקשות ותביעות שונות, כגון; נושא המזונות, משמורת ילדים והסדרי ראייה, חלוקת רכוש, מדור ועוד בקשות וצווים רבים. על עורך הדין המטפל בהליך גירושין להיות בקיא בכל ההליכים הכרוכים בהליך הגירושין ולא פחות חשוב מכך הטקטיקות בתחום מקבלות משנה תוקף. כבר בשלב פתיחת ההליך יש להשקיע מחשבה רבה בנושא הערכאות השיפוטיות השונות ומירוץ הסמכויות הקיים בהן. לאור רגישות ההליך וחשיבותו המכרעת, עבור הנפשות הפועלות בו, על עורך דין גירושין לפעול תוך רגישות, סובלנות וזמינות ללקוח בכל שעות היום.

 

 

ירושות וצוואות

המשרד מתמחה בעריכת צוואות שונות בהתאם לרצון המצווה. כמו כן למשרד ניסיון בייצוג צדדים בסכסוכים משפטיים הנובעים מצוואות וירושות. בשנים האחרונות חלו שינויים מרחיקי לכת במעורבות בית המשפט בתחום זה ומכאן שבעת עריכת צוואה על עורך הדין לבצע בדיקות מקדמיות ולשאול שאלות חשובות שיאפשרו את קיומו של עקרון העל והוא קדושת רצון המצווה.

 

מקרקעין

המשרד מתמחה בליווי עסקאות מקרקעין ובייחוד הסכמי שכירות נכסים, עסקאות מכר יד שנייה, רכישת דירה מקבלן וליווי חברות בביצוע עסקאות מקרקעין. ליווי העסקאות מתבצע תוך התמקדות בתחום מיסוי המקרקעין ותשומת לב מיוחדת לכל הפרטים המהותיים המרכיבים את העסקה. תחום המקרקעין הינו תחום מורכב ותלוי נסיבות ומשכך על עורך הדין תחילה ללמוד את צרכיו של הלקוח, הן בהווה והן בעתיד, לבנות ההסכם על פיהם ולשלוט במטרייה המשפטית באופן יסודי מוקפד ומעמיק, בייחוד נוכח הרפורמות שמטילה מדינת ישראל חדשות לבקרים. הנחת היסוד הינה כי על עורך הדין להעניק ללקוח את התוצאות המשפטיות הטובות ביותר עבורו ולדאוג לשביעות רצונו בעסקה שביצע.

 

תמ”א 38

תוכנית מתאר ארצית מספר 38 נולדה מתוך מחשבה לפעול לחיזוק מבנים קיימים שלא נבנו על פי התקן ולשפר עמידותם בפני סכנת רעידות האדמה. עסקאות תמ”א 38 הינן עסקאות מורכבות לאין ערוך, היות ובעסקאות אלו מעורבים צדדים רבים, וביניהם: דיירי הבניין, היזם המוביל והקבלן המבצע כאשר כל אחד מהצדדים ובפרט כל דייר ודייר בוחר לראות את טובתו האישית, דבר המביא מטבע הדברים לניגוד אינטרסים. על עורך הדין המלווה עסקת תמ”א 38 לשלוט היטב בכל היבטי מיסוי המקרקעין, תחום המקבל משנה תוקף בעסקאות מסוג זה. כמו כן, בשל מורכבות העסקה על עורך הדין לערוך ההסכם בצורה מוקפדת, יסודית תוך תשומת לב רבה לכל פרטי העסקה שכן, חוסר תשומת לב לכל הפרטים המרכיבים העסקה עלול לגבות מחיר כבד ללקוחותיו.

 

נכתב ע”י  עו”ד ומגשרת | מירון סלמן משרד עורכי דין