מאמריםבעל נכס ביהודה ושומרון? ייתכן ומגיע לך החזר כספי

כידוע, רישום נכסים ביהודה ושומרון נעשה באופן שונה לחלוטין מרישום נכסים בתוך שטחי הקו הירוק, שכן נכסים מסוג זה מוסדרים באמצעות גופים שונים לחלוטין ואינם מוכרים היטב לציבור הרחב, למשל: המנהל האזרחי (הממונה על הרכוש הממשלתי והנטוש), אשר מצוי בבית אל, ההסתדרות הציוניות (החטיבה להתיישבות במטה בנימין), חברות משכנות רבות כאשר לכל אחת מהחברות פרוצדורה שונה וייחודית לה, ועוד. המשך קריאה

משמעות עריכת הסכמי ממון הולכת וגוברת עם השנים ועשויה אף לתרום רבות לחיי זוגיות בריאים, תוך הפחתת מחלוקות קיצוניות. כתבה שפורסמה על עורכת הדין טל מירון בערוץ 2.

גרושתי אסרה עליי לראות את ילדיי כי הפכתי מאדם חרדי למסורתי

עו”ד טל מירון התארחה בתוכנית

“גבי גזית ” ב”רדיו ללא הפסקה” 103 FM

בתאריך 29/10/2012

חזקת הגיל הרך – שינוי המגמה

בעבר, חזקת הגיל הרך קבעה שהמשמורת על ילדים מתחת לגיל שש, תימסר לאם, אלא אם בנסיבות המקרה הגיע בית המשפט למסקנה, כי יש לנהוג אחרת. בפועל, במרבית המקרים פסקו בתי המשפט משמורת מלאה לאם, ללא בחינה דקדקנית של טובת הקטין.

קטינה בת שנה וחצי שהוצאה ממשמורת אביה על ידי רשויות הרווחה תחזור למשמורתו

פסק דין של בית המשפט לענייני משפחה בנצרת, הורה על השבת משמורת הקטינה לאביה, זאת לאור התנהלות לא תקינה של רשויות הרווחה במסגרת הוצאתה מהבית.

אישה חויבה לערוך ברית מילה לבנה בניגוד לרצונה

בית הדין הרבני בנתניה הורה לאחרונה על אישה לבצע ברית מילה לבנה בן השנה, זאת חרף התנגדותה הנחרצת של האישה לעשות כן ורצונה להותירו ערל.

ביטול הסכם גירושין לאחר שאושר על ידי בית המשפט

ביטול הסכם גירושין לאחר שאושר על ידי בית המשפט

פסק דין שניתן זה לאחרונה על ידי בית המשפט לענייני משפחה ברמת גן, ורה על ביטול  הסכם גירושין שנחתם על ידי הצדדים ואף אושר על ידי בית המשפט וזאת בגין הטעיית הבעל את האישה לאורך חיי נישואיהם המשותפים.

דיני המשפחה במשפט הישראלי

 

דיני המשפחה, באופן טבעי, הם  מערכת החוקים והכללים אשר חודרים באופן הבוטה ביותר מבין כל ענפי המשפט, לאינטימיות של בני האדם – משפחתיות, זוגיות וכיוצא באלו. על כן, מובן, כי לדיני המשפחה השלכות מהותיות על החברה,

תפקידיו וסמכויותיו של נוטריון

מיהו נוטריון? מהם התפקידים שלו ומהן הסמכויות שלו? מי צריך את השירותים שהוא מציע? אילו מסמכים זקוקים לאישורו?

חשיבות עריכת הסכמי גירושין כדין – פסק דין מ29.5.13

תמ”ש 45124-02-12 ז’   נגד   ס’ –   פסק דינו של בית המשפט לענייני משפחה מחוז תל אביב מיום 29.5.13

תמצית עובדות פסק הדין

חטיפת ילדים – מדריך משפטי להורים

חטיפת ילדים, מישראל או לתוכה, היא פעולה קיצונית שבבסיסה עומד חוסר שביעות רצון מהסדרים קיימים. עיקרה הוא הרחקת הילד ממקום מגוריו הרגיל, ללא הסכמת שני הוריו או האפוטרופוס החוקי, תוך פגיעה בזכויות המשמורת או הסדרי ראייה שנפסקו. על מנת למגר את התופעה מדינת ישראל אימצה את חוק אמנת האג שנכנס לתוקף ב-1991. תוכנו מתיר להורה שהופרו זכויותיו להגיש בקשה להשבת הקטין לשטחה של המדינה ממנה נחטף לשם המשך התדיינות בנושא. מלבד חוק אמנת האג, עומדים לרשות ההורים ש”נותרו מאחור” סעדים נוספים שבאמצעות ייעוץ משפטי יסייעו במניעת החטיפה בטרם עת.

על חשיבותם של הסכמי ממון

בע”מ 1398/11 אלמונית נ’ אלמוני –   פסק דינו של בית המשפט העליון מיום 26.12.12

תמצית עובדות פסק הדין:

הצדדים נישאו בשנות ה – 90 ולהם שני ילדים ממערכת נישואיהם. במהלך חייהם המשותפים התגוררו הצדדים בדירת מגורים בעיר חולון, אשר נרכשה מכספו של הבעל בטרם נישואיי הצדדים, ואף נרשמה על שמו בלבד.

ראיון בתוכניתו של גבי גזית מיום 29.10.12 בנושא:

קיום הסדרי ראיה לאחר הליך גירושין
מהו הדין כאשר ההורה המשמורן מפר את הסדרי הראיה אשר נקבעו במסגרת הליך הגירושין של בני הזוג. עורכת הדין טל מירון מציגה התופעה ומדגישה את הכלים העומדים לרשותו של בן הזוג המקופח.

כתבה שפורסמה באתר החדשות Mako ביום 28.10.12

אישה מנעה מבעלה לראות את ילדיו
לאחר הגירושין ולמרות הסדרי הראיה אסרה אישה חרדית על ילדיה לראות את אביהם. במסגרת המאמר מציגה עורכת הדין טל מירון כיצד ניתן לפעול כנגד הורים אשר אינם מקיימים את הסדרי הראיה שנקבעו.

מאמר מיום 4.11.12 בנושא:

היועץ המשפטי הורה לבצע בדיקת רקמות לילדה רק מפני שאמה ממוצא סיני
הליך תביעת אבהות, אשר הוגש לאחרונה לבית המשפט לענייני משפחה נוכח התעקשותם של פקידים במשרד הפנים שלא להכיר בבתם המשותפת של בני זוג כאזרחית ישראלית, למרות שנולדה בישראל – זאת עד אשר תוכח אבהותו של הבעל.

כתבה שפורסמה ב24 שעות | ידיעות אחרונות | 13.8.2012

רכישת נכסים ביהודה ושומרון; פיתרון ראוי לעליית מחירי הדירות
כתבה המציגה את תופעת מעבר משפחות רבות מאזור המרכז למחוז יהודה ושומרון. כתבה זו חושפת את היתרונות הרבים שברכישת דירה ביהודה ושומרון לצד הליכים פרוצדוראליים מורכבים, להם חשוב ליתן את תשומת הלב הראויה, בעת רכישת הנכסים באזור.

רכישת נכסים ביהודה ושומרון

מכירת/רכישת נכסים ביהודה ושומרון – מאמר אשר פורסם בעיתון “מצב הרוח”

נכסים ביהודה ושומרון הופכים יותר ויותר לאטרקטיביים לרכישה בשל סיבות רבות. בכתבה מציגה עורכת הדין נטע כהן-סלמן את עיקרי הדברים שברכישת נכסים ביהודה ושומרו.